Materace przeciwodleżynowe

Jeśli opiekują się Państwo swoimi bliskimi, którzy przez większość czasu przebywają w łóżku, warto zaopatrzyć się w materace przeciwodleżynowe. Odleżyny powstają przez stały ucisk na jedno miejsce i brak prawidłowego przepływu krwi. Mogą prowadzić do bardzo bolesnych ran, które trudno wyleczyć. Specjalistyczne materace zapewniają odpowiednią wentylację i ukrwienie ciała. Są podstawą w profilaktyce odleżyn oraz znacząco wpływają na komfort i zdrowie pacjenta.

Jak zalety mają materace przeciwodleżynowe?

Materace przeciw odleżynom to specjalistyczny sprzęt medyczny, który ma za zadanie pobudzać prawidłowe krążenie krwi oraz redukować stały ucisk na tkanki. Zastosowana jest w nich technika zmiennociśnieniowa. Pulsacyjny ruch stymuluje metabolizm w komórkach skóry i pracę naczyń transportujących krew. Delikatne fale łagodzą ból, a także wpływają na rozluźnienie napięcia stawów i mięśni. Dodatkową zaletą takich materacy jest utrzymanie prawidłowej wilgotności skóry i temperatury ciała.

Rodzaje materacy przeciw odleżynom

W naszym sklepie dostępne są materace bąbelkowe i rurowe. Oba typy są łatwe w obsłudze i wytrzymałe. Modele bąbelkowe stosuje się dla pacjentów o masie ciała do ok. 90 kg, profilaktycznie lub w niewielkich stanach zapalnych skóry. Natomiast typ rurowy jest dla osób cięższych i przy występujących już odleżynach. W naszym sklepie mogą się Państwo zaopatrzyć także w poduszki przeciwodleżynowe (piankowe lub pneumatyczne) oraz wypożyczyć łóżka rehabilitacyjne. Wszystkie urządzenia znacząco poprawiają komfort chorych oraz ułatwiają bliskim opiekę nad nimi.